VM FEST

VM FEST MUSTVEE


VM FEST MUSTVEE

Vaimuliku muusika festival Peipsi pealinnas. 

VM Fest Mustvee on kõrgetasemeline vaimuliku muusika festival, mis toimub Peipsi pealinnas Mustvees augustikuu alguses. Mustvee linn on unikaalne selle poolest, et linna väiksel territooriumil asuvad viis erineva konfessiooniga kirikut: Eesti Evangeelne Luterlik kirik, Õigeusu kirik, Püha Kolmainu kirik, Baptistide kogudus ja Vanausuliste palvela. Tänu sellele unikaalsele nähtusele võib Mustvee linna nimetada omamoodi „Eesti Jerusaleemiks“. Festival on algatatud 2015.aastal Valeri Petrovi poolt, kes kes on vaimuliku nii varajase kui kaasaegse muusika hea ja kogenud asjatundja.

Festivali kontserdid toimuvad Mustvee pühakodades. Festivalil on esindatud kõik Mustvees olevate konfessioonide muusika, mida esitavad Eesti tippkollektiivid ja solistid kõrvuti väliskülalistega.

Igal aastal esinevad festivalil suurepärased solistid ja kollektiivid nii Eestist kui välismaalt,  kes rõõmustavad kuulajaid unikaalse ja imekauni muusikaga igale maitsele.Festivali kuulajatele tutvustatakse tõelisi vaimuliku kultuuri pärle.